05446692669

esterdonmez@gmail.com

Drone İle Konser Nasıl Çekilmeli?

Drone İle Konser Nasıl Çekilmeli?

Konser çekimleri
İnsansız hava araçlarının insanların üzerinde uçurulması oldukça tehlikeli ve riskli bir durumdur. Halkımız bu cihazlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı için kendilerini dronelardan sakınmamaktadır ve dolayısıyla tehlikeye davetiye çıkmaktadır.
Elektrik enerjisiyle çalışan bu cihazlar motorlarında bulunan karbon fiber veya sert plastik pervaneler, saniyede binlerce devir hızla dönerken herhangi bir temas halinde cihazın hem insanların üzerine düşme ihtimali hem de temas olan dokunun parçalanmasına neden olmaktadır. Konser çekimlerinde bazı pilot arkadaşlarımızın gönül rahatlığıyla çocukların ve gençlerin bulunduğu ortamlarda alçak irtifa uçuşlar yaptıklarını biliyoruz. Yaşanan olumsuzluklar da bu tür bilinçsizliklerden dolayı oluşmaktadır. Son dönemde bu konuda eğitimlerin arttığını söylemek mümkün ancak daha çok dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyiz.
Konserlerde drone ile hava çekimi yapacak pilotun deneyimli olması, önlem alınmış alanlarda uçuşlar gerçekleştirmesi ve acil iniş kalkış yapabileceği steril ve hakim bir alanda konumlanmış olması gerekmektedir.
Eğlenceli bir ortamın üzücü bir sonuçla neticelenmemesi için burada konser yetkililerine de büyük sorumluluklar düşmektedir. Öncelik iş güvende olmalıdır, planlı olarak yapılan çalışmalar daha iyi neticeler vermektedir. 4KHAVAÇEKİM drone ile havadan video ve fotoğraflama ekibimiz son derece tecrübeli, bilinçli ve güvenilir kişilerden oluşmaktadır.
Hava çekimi ekibimizle bizler insanüstü uçuşların yapılması gereken ve son derece önemli olan bu tür organizasyonlarda yapılacak güzel kareleri yakalamak adına göreve hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Konser organizasyonlarında drone ile havadan görüntü hizmeti almak için lütfen iletişim formundan veya canlı sohbet bölümünden bizlerle iletişime geçiniz.Yorum Yaz