05446692669

esterdonmez@gmail.com

Nasıl Çalışırız?

Nasıl Çalışırız?

www.4khavacekim.com Türkiye’de hava çekimleri alanında büyük sayılacak onlarca projede görev alarak, ülkemizin birçok noktasında gerek özel sektör gerekse kamu kurumları alanlarında hizmetler sunmaktayız.

Devamlı yenilenen teknolojiyi yakından takip ederek cihaz parkurumuzu en son modellerle güçlendirmekteyiz.

İnsansız Hava Araçları (İHA) ile yaptığımız hava çekimlerimizde öncelikle sistemde ne tür bir kamera kullanılacağına karar verilip kamera ağırlık dengesine göre 4-6-8 pervaneli araçlarla hizmet vermekteyiz.

Tüm kayıtlarımızı 4K formatında alarak müşterilerimizin isteğine göre render alarak 2K ya da FullHD formatlarına düşürerek tüm formatları kullanma imkanı sunuyoruz

Elde edilen RAW fotoğraf ve video çalışmalarımızda sıfır titreşim ile ND ve polarize filtre seçenekleriyle daha net ve doğru pozlama yakalayarak mükemmel sonuçlara ulaşıyoruz.

Tecrübeli, deneyimli pilot ve görüntü yönetmenleriyle hizmet veren 4KHAVAÇEKİM çekim ekibi önceliklerini "müşterilerimiz için memnuniyet" ilkesine vermektedir.

HAVA ÇEKİMİ PRENSİPLERİMİZ

HAVA ÇEKİMİ PRENSİPLERİMİZ

Hava çekimi sistemlerimiz gerçek helikopter ve uçakların yaklaşamadığı ölçekte yakınlıkta havadan görüntü alma imkanı sunmaktadır.

Firmamız kumandalı helikopterlerle yaptığı hava çekimi hizmetinde alçak ve orta irtifadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, 4k ve Full HD kalitesinde videolar elde etmektedir.
Hava çekimi sonucu elde ettiğimiz veriler kurgu çalışmalarında ve dramatik sahnelerin planlanmasında yeni ufuklar açmaktadır.

2015 yılından beri gelişen teknolojiyi yakından takip ederek modern cihazlara sahip olan hava çekimi operasyon cihazlarımızın tekniğinden bahsedelim.

-GPS ile konumlama yeteneğine sahip cihazlarımız aşırı rüzgarlı havalarda dahi bir risk oluşturmadan tanımlanan hava çekimi görevini yerine getirebilmektedir.
-Gerek sıcak yaz ısısına ve gerekse soğuk kış şartlarına oldukça dayanıklı olan hava çekimi ekipmanlarımızla 4 mevsim sizlerin hizmetine koşabilmekteyiz.

Çalışma prensiplerimizden bahsedecek olduğumuzda hava çekimi ekibimiz pilot ve kamera operatörlerimiz hava çekimi yapılacak alanda öncelikle bir keşif yapmaktadırlar.
Yapılan ön hava çekiminin ardından veriler izlenerek çekim planlaması yapılmakta ve müşterimizin isteği ile tarafımızdan yapılan hava çekimi planı örtüştürülerek sonuca gidilmektedir.

Hava çekimi için cihazın yönetimini sağlayan pilotumuz belirlenen koordinatlara cihazı yönlendirirken, kamera modülünü yer istasyonundan görerek yöneten kameramanımız ise gerçek zamanlı olarak planlanan hava çekimini gerçekleştirmektedir.

Hava çekimlerinde kullandığımız profesyonel kameralarla uygun pozlama, odaklama ve planlı kombinasyonlarda standardın dışında görüntüler elde edilebilmektedir. Deneyimli personelimizle sizlere en özel hava çekimlerini sunmak için farklı çekim teknikleri üzerinde sürekli arge çalışamaları da yaparak hava çekim sektöründe 1 numara olma iddiamızı koruyarak geleceğe taşımaktayız.