05446692669

esterdonmez@gmail.com

Drone İle Düğün Çekimleri

Drone İle Düğün Çekimleri

Düğünlerde Nasıl Drone Çekimi Yapıyoruz?
 
Drone İle Dış Çekim Nasıl yapılır?
Hayatımızın en özel anlarını güzel şekilde kayda alınmasını hepimiz arzu ederiz. Düğün çekimlerinde seçtiğimiz çekim ekibinin kalifiye olması oldukça önemli.
 
Düğün dış çekimlerinde iyi bir fotografçı ve iyi bir görüntü yönetmeni ile iyi bir drone ekibine ihtiyaç duyarız. Şimdi bizim ilgi alanımızda olan düğünde hava çekimi konusunda biraz çalışma prensiplerimizden bahsetmek istiyoruz.
Her yeni düğün yepyeni yüzleri farklı karakterleri ortaya çıkarıyor ve çiftlerimizin istek ve önerileriyle tecrübemizi birleştiriyoruz.
Öncelikle mekan seçimi konusunda çiftlerimizle fikir alışverişi ve güzel bir manzara, tarihi bir doku, farklı bir konsept belirliyoruz.
Estetik bakış açısıyla yaptığımız düğün çekimlerinde havadan video ve fotoğraf çalışmalarımızda; tekrarı mümkün olmayan en özel anlarınızı hatasız ve en güzel şekilde kayıt altına alıyoruz.

AKIŞ 
"Gelin Alması"; Gelin ve damadın organizasyonuyla ilk olarak gelin alma töreninde gelinin evinin o anki dış atmosferi havadan drone ile çekiliyor. Damadın gelişi ve gelinin kapının önüne çıkışıyla mini bir seremoni yapılıyor ise; buradaki aktiviteler sabit yer kamerası ve havadan drone ile çekimleri yapılıyor.
Yaptığımız çekimlerde doğru açıları seçmek için ön analizler yapıyoruz. Uçuşun hem güzel ve sağlıklı olması hem de doğru çekim açısının belirlenmesi için uçuş planı yapılıyor ve çekimler burada start alıyor.

Konvoy Çekimi"; yapılması istenirse drone ile havadan konvoy çekimleri yapıyoruz. Burada uçuşa yasak olmayan yerlerin belirlenmesi ve güvenlik kaygısı taşımayan kırsal alanların tercih edilmesi gerekmektedir. Yine en güzel açılarla bu çekimler 4K olarak kaydediliyor.
"Salona Giriş"; son olarak düğün salonuna ya da nikah dairesine gelinmesiyle buradaki drone ve yer kamera çekimleri tamamlanıyor. Gelin damada yakından uzaklaşma ve çevre atmosferini en güzel şekilde anlatan drone çekimlerini yaparken gelin ve damadımızın her anını kadrajda tutarak görsel bir veri kaybı yaşanmamasına büyük özen gösteriyoruz.
 "Sonuç" çalışmamız gelinin salona girmesiyle tamamlanıyor. İsteğe bağlı salon içinde drone çekimi istenirse ayrıca ücretlendirilerek uçuşa uygun ortam var ise burada da hizmet veriyoruz. Elde edilen görüntüler profesyonelce kurgulanıp Full HD formatına teslim edilmektedir.